تبلیغات
بایــد گـفت .... - دانشگاهی که همنام فرهنگ است اما ضد فرهنگ عمل می کند .
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب

 
پیامبر اكرم(ص): بهترین شما نرمخوترین شما به اطرافیان و بزرگوارترین شما به زنان است.

http://facenama.com/i/tmp/1425122299961826_large.jpg

بازنشر این مطلب در سایت های

فاطر 24

حرف تو

کردستان وب 

خط اول 

کانون وبلاگ نویسان زنجان

دانشگاه فرهنگیان چند وقتی است که نه تنها کار فرهنگی مناسبی انجام نمی دهد بلکه متاسفانه گاهی شاهد فعالیت های ضد فرهنگی این دانشگاه هستیم که همچون گذشته امور ضد فرهنگی خویش را با جدیت دنبال می کند و از شروع سال تحصیلی جدید در بهمن ماه امسال با برگزاری مراسمی که مخالف با شئونات اسلامی بود کار ضد فرهنگی خود را افتتاح کرد .

مراسمی که در آن دختران چادری نما به عفت خود توجهی نداشته و با کمال بی حیایی رفتار می کردند و صدای خنده هایشان در میان پسران جوان دانشجو می چرخید . یا چادری نماهای دیگری که در حضور پسران مشغول به خواندن سرود شدند و با صدای خود دل پسران را به لرزه انداختند و..... و مهم تر از همه این است که مسئولین اجرایی خود و دانشجویان حاضر را ادامه دهنده راه شهدا معرفی کردند

همین مسئولین از نام شهدا و ارزش چادر استفاده می کنند تا به منافعشان دست یابند و در باطن هیچ بویی از فرهنگ شهادت و قداست لباس حضرت زهرا (س) نبرده اند .

به راستی آیا مسئولین مربوطه کار فرهنگی را در جشن و چند عدد بنر و در نهایت قرائت قرآن در همایش های خود می بینند و به باطن امور توجهی ندارند باطنی که بسیار مهم تر از ظاهر کار است مثلا اگر نکته ای از همان آیات قرائت شده استخراج و بازگو شود چقدر می تواند بر روی افکار حاضرین تاثیر بگذارد . آیا ظاهر سازی در کار فرهنگی موجب زده شدن افراد از فرهنگ نمی شود . واقعا مسئولین چه تعریفی از فرهنگ در ذهن خود دارند .

  امام خامنه ای (مدظله العالی ) فرهنگ را در تعابیر مختلفی بیان کرده اند از جمله :

بخش عمده فرهنگ همان عقاید و اخلاقیات یک فرد یا جامعه است .رفتار های جامعه هم که جزو فرهنگ عمومی و فرهنگ یک ملت است برخاسته از همان عقاید است .

مراد ما از فرهنگ همان ذهنیت هاست . هرجاکه تعبیر فرهنگ را به کار می برم مرادم آن معنای عام فرهنگ است یعنی آن ذهنیت های حاکم بر وجود انسان که رفتار های اور را به سمتی هدایت می کند .

فرهنگ مفهومی است که در حقیقت با دل انسان سر وکار دارد .

فرهنگ چیزی است که من حاضرم جانم را به خاطرش بدهم .

و..........

حضرت امام خامنه ای پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنگ خطر تهاجم فرهنگی را به صدا در آوردند و در جلسات متعدد تاکید می کردند که در مورد فرهنگ دغدغه دارند و می فرمودند :

دغدغه فرهنگی شبیه دغدغه در میدان جنگ است و به معنای رها کردن سنگر و عقب نشینی نیست . مسائل فرهنگی باید با سعه صدر و اهتمام و دل سوزی عمیق و همراه با خبرگی و کارشناسی رسیدگی شود .واقعا امروز مسائل فرهنگی کشور زمین افتاده است .همه خودشان را فرهنگی می دانند همه نسبت به مسائل فرهنگی اظهار شوق و علاقه نسبت می کنند و آن را در بیانات و اظهاراتشان مهم نشان می دهند اما حقیقت کار فرهنگی در کشور متانسب با پیشرفت انقلاب در جامعه نیست .حتی اگر با نام کار فرهنگی هم حضور دارند باطن کار سیاسی است .

اما مسئولین هیچ توجهی به توصیه های رهبری نداشته و ندارند و کم کم به صورت علنی و نیمه علنی در جشن ها و سمینارها و بخش نامه های مختلف علیه فرهنگ اقدام می کنند .

و این در حالی است که اکثرا دم از انقلاب و ولایت و شهدا می زنند و از آنان به عنوان الگوی خود یاد می کنند الگویی که فقط در زبانشان جاریست تا جایگاه خویش را ثابت کنند .

حال دانشگاه و وزارت خانه ای که نام فرهنگ را بر سینه دارند دست به دست هم داده اند تا با بودجه های کلان قبر فرهنگ ایرانی اسلامی را هرچه زود تر آماده کنند .

دانشگاه فرهنگیان هیچ گاه دقت و کنترل  درستی  بر کارمندان خود نداشته و ندارد و این عدم وجود نظارت صحیح موجب گشته است که عده ای از معلمان به آسودگی در دبیرستان های ارومیه همچون تیزهوشان و شاهد..... بر علیه دین و انقلاب و ولایت فقیه تبلیغ و سخنرانی کنند .

در این بین مدارس مقاطع ابتدایی و دبیرستان از اهمیت بیش تری برخوردارند . چرا که در دوره ابتدایی ذهن کودکان آماده نقش بستن تعلیمات معلم خود می باشد و در دوره دبیرستان دانش آموز آمادگی عملی کردن ذهنیات خود در زندگی فردی را کسب می کند .

امروزه در مدارس ابتدایی کودکان فعلا رقصیدن وآواز خواندن در سبک و دستگاه های مختلف را بهتر از روخوانی ساده یک سوره کوچک قرآن یاد گرفته اند و نام خوانندگان وبازیگران برنامه های مختلف ماهواره ای را به جای نام پیامبران اولوالعزم و ائمه اطهار حفظ کرده اند .

و معلمان به راحتی در حضور پسران ودختران 6 -7 ساله از نحوه و مدل های آرایش یکدیگر سخن گفته و حتی اقدام به آرایش های جزئی می کنند .

حال با وجود این گونه آموزش و رفتار ها برای کودکان دیگر نباید انتظار ورود شخصی سالم و صالح را به جامعه داشته باشیم .

اگر مسئولین واقعا نظارت صحیحی بر رفتار وپوشش همکاران و دانش آموخگان و معلمان و مطالبی که در کلاس ها ارائه میشود داشتند . الان وضع فرهنگ و حجاب جامعه قطعا بهتر از وضع فعلی بود . و دیگر در بند 2 قطع نامه نهمین دوره انجمن اسلامی معلمان از رئیس جمهور درخواست رفع حصر غیر قانونی سران فتنه را نمی کردند. حصری که از نظر آنان غیر قانونی بوده و تصمیم رهبر کبیر انقلاب در این مورد اشتباه بوده است.

درواقع با اعلام این درخواست رضایت خود مبنی بر همکاری سران فته با دشمن در براندازی نظام اسلامی را آشکار کردند .

اگر بعضی از معلمان خانم با حجاب کامل که عبارت است از پوشاندن تمامی اعضا به جز گردی صورت و دست ها تا مچ در هر دو فضای جامعه و مدرسه ظاهر می شدند آن موقع شاکردانشان از همان دوران کودکی با حجاب کامل آشنا می شدند. ولی متاسفانه در این زمینه یا افراط داشه ایم یا تفریط

یا بعضی از معلمان حجاب کاملی نداشته و موهای پیشانی و پاهایشان و ساعد دستشان را نمی پوشانند و از جوراب نازک استفاده می کردند .

 یا بعضی از معلمان که حجاب نسبتا کاملی داشتند توجهی به دستورات اسلام نکردند که هنگام حضور در کلاسی که همگی کودک یا دختران نوجوان هستن نباید از لباس های تیره استفاده کنند و دقت نکرده بودند که لباس تیره مخصوص خیابان و در جمع نامحرمان است . و بایستی در کلاس از لباس های روشن استفاده کنند . و این افراط  تفریط ها موجب ضربه زدن به اسلام و انحراف از موضوع اصلی حجاب شد .

اگر معلمان در دوران دبیرستان مخصوصا در دبیرستان شاهد علیه نظام سخنرانی نکرده و از شاه ملعون اسطوره سازی نمی کردند دیگر در فتنه 88 جوانان به راحتی فریب دشمن را نخورده و در دامشان گرفتار نمی شدند .

و دیگر هتک حرمت ها به عاشورا و سید الشهد (ع) و امام خمینی (ره) و رهبری صورت نمی گرفت .

امام خمینی (ره) : اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح می شود .

سازمان هرساله این جمله را بر سربرگ صفحه اول سوالات کنکور می افزاید اما هیچ فعالیتی در این به عمل رساندن این جمله ندارد .

معنای این جمله علی رغم ظاهرش پنهان است . بابیستی برای اصلاح دانشگاه و دانشجو از همان لحضه ورود دانش آموز به مقطع اول ابتدایی اقدام به اصلاح نحوه تربیت دانش آموزان و معلمان نمود 

کودکان در طول 12 سال تحصیل روزانه بین 4 تا 8 ساعت از وقت خود را در مدرسه می گذرانند . زمانی که به خاطر وجود مشغله های زیاد کمتر کسی می تواند همان مقدار زمان را با فرزند خود داشته باشد. لذا دانشگاه فرهنگیان باید دقت کند که نه‌تنها نحوه‌ی تدریس دروس تخصّصی معلمان را بدان‌ها بیاموزد بلکه فرهنگ ایرانی-اسلامی و نحوه‌ی انتقالش را نیز به معلّمان آموزش دهد و در این امر نقش مهمی در تربیت فرزندان و تشکیل آینده این کشور برعهده دارند .

ودراین برهنه زمانی که دشمنان قسم خورده انقلاب هر روز به هجمه تهاجمات فرهنگی خود می افزایند و در صدد ایجاد مشکلات اقتصادی برای دلزدگی مردم از نظام اسلامی هستند. دانشگاه فرهنگیان می تواند با اصلاحی در روند فعالیت های خود گامی مهم در این عرصه برداشته و جبهه مستحکمی برای مقابله با جنگ نرم تشکیل دهد .  اما تا زمانی که برای رفع مشکلات سازمان فقط به تغییر وزیر و مدیرکل استان ها اکتفا کرده و تغییری در بدنه سازمان ایجاد نکنیم هیچ گاه نمی توانیم بر دشمنان خود فارغ گشته و جامع عمل به دستورات امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) بپوشانیم . من الله توفیق 
:: مرتبط با: جنگ نرم و قلم و نظامی و..... ,
:: برچسب‌ها: دانشگاه فرهنیگان , فرهنگ , تهاجم فرهنگی , وزارت فرهنگ , جشن جدید الورود , تک خوانی زنان , دانشجوی دختر ,
ن : مهدی منتظری
ت : 9 اسفند 93
ارسال به لینکدین   افسران   ارسال به گوگل پلاس  
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
29 اسفند 93 22:59
این دیگه چه استدلال بی منطقی بود . الان چون همکلاسی های ایشون نماز سب میخونن پس دانشگاه سالمیه ؟
مگه الان همکلاسی هاشون چندساله که درس میدن ؟
بحث معلمایی با بیست سال سابقه چبمیسه کا دادرن علنا به رهبر فوحش میدن؟
حامد ترحمی 29 اسفند 93 04:51
اینم بگم تربیت معلم یه دوره یی بود بعدش برداشته شد بعد از اون همینطوری کلنگی معلم گرفتن، از نهضتی، سرباز معلم،بعضی دانشگاه ها که تربیت مدرس بودن تا حتی یه دوره خدمتکاران آموزش و پرورش و معلم کردن، خب همین میشه دیگه وضع معلما،این دوره ایی که شما میگی توش هیچ اتفاق خواستی نمیوفتاد فقط چند واحد پاس میشد، اما تربیت معلم با هر سال ورودی پیشرفت می کنه دانشجوهاش خداییش کسایی دارن میان که از هر نظر عالین اما کلا موافقم با نداشتن امکانات و زیر ساخت ها حیف برا این جوونا نبود امکانات باید بیشتر بها داده بشه...
اگر بخوام نتیجه گیری کلی کنم دانشگاه فرهنگبان نفعش بیشتر از ضررشه عینه حقیقته
حامد ترحمی 29 اسفند 93 04:41
چرا همه چی و با هم قاطی می کنید آخه، هیچ ارگانی صد در صد اسلامی و فرهنگی نیست بخدا کدوم دانشگاه اونجور که باید حقش و ادا کرده که دانشگاه فرهنگیان بتونه، من خودم فرهنگیم، دانش آموز بودم معلم داشتم با وضو وارد کلاس میشد، معلمم داشتم میومد کلاس آواز می خوند، تو کار موسیقی بود، دانشگاه فرهنگیان شاید اونجور که حق معلمین هست نباشه در شان معلمین نباشه اما ضد فرهنگ نیست بعدش قرار نیست شما بیای همینطوری یچی بگی، بگی فلان جا فلانظور شد من باور کنم که اگه چیزی هست مستند بگوف بچه که نیستیم، بعدش حاظرم قسم بخورم یکی از پاکترین داشگاه های این مملکت دانشگاه فرهنگیانه، ما توشیم خبر داریم، نماز شب بچها رو می بینیم، تلاششون، اعتقاداتشون و بدم توش هست حکومت امام زمان که نیست ...
27 اسفند 93 16:41
سلام
مطلب جالبی بود متاسفانه تو مدرسه ما هم معلما خیلی علیه رهبری حرف مبزنن و هیچ کسی هم نیست که تذکر بده
24 اسفند 93 17:52
خیلی جالبه عده ای به مطالب درج شده در خود سایت دانشگاه هم ایراد میگیرند و افراطی میخوانند ؟؟؟؟؟؟؟

معلوم است که افشا شدن حقیقت برایشان گران تمام شده که این چنین پشت سر هم پیام میگذارید .

احسنت به این پست زیبایتان که آب خنکیست بر دل دلسوزان فرهنگ ناب اسلامی
زهرا سادات 24 اسفند 93 16:46
سلام

متاسفانه در مملکت ما مسئولان فرهنگی چیزی از فرهنگ اسلامی و کار فرهنگی نمی دانند.

مگر فیلم دانش آموز اهل شمال که در هنگام پاسخ دادن به سوالات معلمش دچار اضطراب می شود توسط یک معلم جمع آوری و پخش نشده است ؟؟

یا معلم هایی که در کلاس به راحتی از مسائل تحرک کننده و بلای 18 سال آن هم بی پرده صحبت می کنند از زیر مجموعه ی آموزش و پرورش نمی باشد؟؟

دانشجو 22 اسفند 93 18:33
چقدر غرض ورزانه وافراطی نوشته شده
مطمعنا از کسانی هستید که به خاطر تاسیس دانشگاه فرهنگیان پشت درهای آموزش و پرورش گیر کرده اید
مهدی منتظری پاسخ داد:
از طرز فکر و قضاوت کورکورانه جنابعالی معلوم است که جنابعاعی اصلا قدرت تشخیص صحیح و غلط را ندارید و حتی به مطالب درج شده در خود سایت دانشگاه هم ایراد میگیرید و افراطی میخوانید .
بنده نظرم را در مورد برخی مطالب مندرج در سایت دانشگاه گفته ام .
درضمن مگر هر کسی که نقد میکند حتما از شخص مقابل کینه ای داشته باشد .
اصلا جنابعالی فهم تفاوت بین نقد و حمله را ندارید که این چنین اضهار نظر میکنید .
جنابعالی هم از اهالی هستید که گوسفند وار پشت سر یک عده ای حرکت میکنید و از خودتان اراده تصمیم گیری ندارید .
کانون وبلاگ نویسان جوان زنجان 21 اسفند 93 08:05
سلام
تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "زنگان"
مطلب شما در سایت " کانون وبلاگ نویسان جوان زنجان "و"حرف تو " منتشر شد
چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.لینک مطالب خود را جهت انتشار به ما بفرستید.
هدیه سایت زنگان به شما
امام باقر علیه السلام:
مَن عَمِلَ بِما یَعلَمُ، عَلَّمَهُ اللّهُ ما لَم یَعلَمُ؛
هركس به آنچه مى‌داند عمل كند، خداوند آنچه را نمى‌داند به او مى‌آموزد.
الفصول المختارة: ص ۱۰۷ / چشم تماشا، ص160


Zanghan.ir
harfeto.ir
درپاسخ به همگان 20 اسفند 93 02:37
باسلام
اگرمعلم های مادانش آموزان راخوب تربیت نکردند،اگردختران اکثر مدارس از حجاب و اسلام بدشان آمده واگر...

دوستان بیاییم کمی منطقی باشیم دانشگاه فرهنگیان بااهداف وزیر ساخت جدید هنوزسه سال نمی شود که رسماتاسیس شده وهنوزدانشجوهای آنهابه عنوان معلم واردمدارس نشده اند،چه برسدکه بازخوردی داشته باشد.علاوه براین همه ی مشکلات مطرح شده میتواندناشی ازاستخدام معلمان حق التدریس وبدون گذرازهیچ فیلتری باشدکه وارداین نظام شده اند.(مثلاشخص رفته ازیک دانشگاه دیگه مدرک گرفته می آیدتوآزمون استخدامی قبول می شه به زورحجابش رو نگه می داره وبعنوان معلم باعث ترویج بی حجابی می شه)درصورتیکه روی عقایدوپرورش یک دانشجوتربیت معلم زیادکارمی شودوباقبول این همه مشکلات ودرجهت رفع آنها دانشگاه تاسیس شده است.حال آن که ممکن است میان دانشجومعلمان چندین نفراصلح نباشندکه مطمئنا دراین 4سال شناسایی وباآنهابرخوردمی شودوخواهدشد.اگه نظام آموزشی کنونی عملکردمطلوبی ندارد،نتیجه معلمان تربت شده ی گذ شته است نه دانشجومعلمان کنونی.
مهدی منتظری پاسخ داد:
دانشگاه فرهنگیان همون دانشگاه تربیت معلم سایق هستش فقط کمی تغیرات کرده از جمله اسمش .. وگرنه همین معلم ها اکثرا از دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان ) معلم شدن در ثانی هر کی از دانشگاه ههای دیگه بخواد بیاد آموزش و پرورش باید حداقل یک سال تو دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم سابق) دوره های مخصوص رو بگذرونه .
علیرضا 18 اسفند 93 02:11
چقدر افراطی؟
تا کی یه عده اون عقاید کورکورانه به اسم دین رو میخوان تو جامعه با زور حاکم کنن؟
مهدی منتظری پاسخ داد:
ما افراطی .. از اول انقلابی ها و شهدا رو افراطی خوندن و حالا هم ماهایی که میگیم این کارا خلاف دین اسلام هستش . شما یا دین اسلام رو نمیشناسید یا میخواهید از اسلام جاهایی که به میل شماست رو برداشت کنید و مابقی را افراط و تفریط بخوانید .
مهتاب 17 اسفند 93 18:49
باسلام و احترام.راستش ما که تو همین دانشگاه درس میخونیم چنین چیزی که شما می فرمایید تا حالا ندیدیم.
شاید یه عده از روی غرض ورزی همچین چیزی رو مطرح کردند....
مهدی منتظری پاسخ داد:
پس بهتره سری به سایت دانشگاه بزنید . .. خوندن آواز توسط خانم ها جلوی مرد ها شرعا جایز نیست . بربد از مرجع تقلیدت بپرسبد . خواندن آواز و هم خوانی با مردها به شرطی که صدای زن بر مردم غالب نباشد اشکالی ندارد نه اینکه همه خانم باشن .. شما فردا معلم میشید بهتره کمی در مورد احکان اسلامی تحقیق کنید بعد به دانش آموزان درس یاد بدید.
mqtt 17 اسفند 93 16:29
برید واسه این دروغاتون استغفار کنید!!!!
مهدی منتظری پاسخ داد:
چشم البته برای گناهان دیگه نه به خاطر آشکار کردن حقیقت . هیچ کس معصوم نیست .. شما هم برای گناهان خودتون استغفار کنید .
ایوب 16 اسفند 93 21:27
سلام.واقعا واقعیت های دانشگاه رو به خوبی بیان کردید.یکی از دوستانم نیز چندوقت پیش مطلبی کلی در این رابطه نوشتند
http://bonyad-news.blogfa.com/post-277.aspx

من الله توفیق
خطاب به دانشجوی معلم 14 اسفند 93 19:31
با تشکر از پست بسیار خوبتان

میخواستم جواب این فرد محترم رابدم .

این گونه مسائل به ندرت پیش نیامده و اکثرا از برنامه هاشون همین جوریه
اگر واقعا یک دانشگاه پاک می باشد . چرا دانش آموزانی که از زیر دست این چنین معلمان خارج می شوند و درواقع تربیت یافته آنان می باشند وضعشان این چنین خراب است .چرادختران اکثر مدارس از حجاب و اسلام بدشان آمده و دختران دبیرستانی حتی یک روخوانی ساده قران و نماز خواندن را بلد نیستند .
واقعا دانشگاه پاکی بود چرا معملان خارج شده از دانشگاه بر علیه نظام و اسلام حرف زده و از دوران پهلوی به عنوان یک دوره ی پیشرفت برای ایران سخن می گویند .
چرا باید در مدارس کسی که از ماهواره استفاده نمی کند به عنوان یک شخص عقب افتاده از سوی معلم تلقی شود .
اگر واقعا دانشگاه بر وظایف خود خوب عمل کرده است چرا وضع فرهنگی جامعه این قدر وخیم است
چرا دانش آموزان ابتدایی بیش تر رقص و آواز خواندن را یاد می گیرند تا داستان های قرآنی
اگر دانشگاه پاکی است چرا رهبر معظم انقلاب به صراحت در مورد رخنه فرهنگی دانشگاه فرهنگیان سخنرانی کردند

جناب دانشجوی معلم لطفا این قدر تعصبانه رفتار نکرده و با بصیرت بیندیشید.

دانشجومعلم 14 اسفند 93 18:26
سلام
من واقعا نمیدونم شما در مورد کدوم پردیس صحبت میکنید چون من خودم دانشجوی دانشگاه فرهنگیانم وچنین مسایلی اصلا در دانشگاه ما وجود نداره
شایداز این اتفاقات به به خاطر سهل انگاری بعضی از مسئولین بندرت پیش بیاد اما اینکه بخواهید دانشگاه فرهنگیان راضد فرهنگ معرفی کنید یک دروغ است دانشگاه فرهنگیان بی شک یکی از دانشگاهای پاک کشوره ومن همیشه خدا را شکر میکنم در این دانشگاه درس میخونم
خط اول 13 اسفند 93 21:01
با سلام مطلب شما در سایت خط اول با لینک زیر منتشر شد
http://khateaval.ir/?p=89976
کردستان وب 11 اسفند 93 17:07
با سلام
همرزم وهمراه گرانقدر مطلب ارزشمندتان با افتخار واحترام مورد بازنشر قرار گرفت
امیدواریم همکاری خوب ومثمرثمری داشته باشیم
خواهشمند است جهت تعامل بیشتر لینک ولوگوی سایت را درقسمت پیوندهای وبگاه ارزشمندتان درج نمائید
سپاس از شما
حرف تو 11 اسفند 93 02:14
سلام
تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
" دانشگاهی که همنام فرهنگ است امّا ضد فرهنگ عمل می‌کند "
با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/40401
در این سایت انتشار یافت.
چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
هدیه سایت "حرف تو" به شما:
"امام علی (علیه‌السّلام): شایسته نیست به سخنی که از دهان کسی خارج شد، گمان بد ببری، چرا که برای آن برداشت نیکویی می‌توان داشت."
یا علی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
موضوعات
کلیپ ها
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
روی عکس ها کلیک کنید