درباره ما
دوستان
آخرین مطالب

 
پیامبر اكرم(ص): بهترین شما نرمخوترین شما به اطرافیان و بزرگوارترین شما به زنان است.

 فکر «آقایی آمریکا» ما را نابود می‌کند نه خود آمریکا، عده‌ای می‌گویند برای اقتصادمان، شرف ملت را فعلاً قلم بگیریم، نمی‌دانند اگر شرفمان را کنار بگذاریم، شکممان هم سیر نخواهد شد.

افسران - این که آب خوردن ما هم دست آمریکا است ما را نابود می‌کند

 فکر «آقایی آمریکا» ما را نابود می‌کند نه خود آمریکا، عده‌ای می‌گویند برای اقتصادمان، شرف ملت را فعلاً قلم بگیریم، نمی‌دانند اگر شرفمان را کنار بگذاریم، شکممان هم سیر نخواهد شد.

با انقلاب اسلامی یک موج جهانی اتفاق افتاد و غرب بر همین اساس اعلام کرد که باید این موج را مدیریت کنند.

همه تحلیلگران غربی پیش‌بینی می‌کردند که در قرن 21 به همه جنبش‌ها سکولاریزه خواهند شد و دین و مذهب رو به زوال خواهد رفت اما با وقوع انقلاب اسلامی همه چیز بر عکس شد و هیچکس چنین فضایی را پیش‌بینی نمی‌کرد.

امروز در کشورهای اسلامی پیوند دولت و ملت دچار چالش شده است و این از امواج انقلاب اسلامی است البته دشمنان تلاش می‌کنند با لباس تکفیر و داعش امواج انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

امام به مبارزه آشتی‌ناپذیر با استکبار جهانی معتقد بود،

اما برخی مسئولان ما در طی این 35 سال از تکرار و بازگو کردن برخی سخنان امام درباره صدور انقلاب مضطرب می‌شوند. سخنان امروز برخی مسئولین تازگی ندارد و در زمان امام نیز این سخنان گفته می‌شد.

در آن زمان بازرگان می گفت ما در انقلاب شعار آزادی داشتیم و نه شعار مرگ بر آمریکا. این شعار را امام در واکنش به کمونیست‌ها اعلام کرد. این در حالی است که امام از همان سال 41 گفت که اسرائیل باید از بین برود و گفت در تمام جهان منفورتر از رئیس‌جمهور‌ آمریکا در بین ملت ما وجود ندارد.

عده‌ای می گویند ما اول باید اقتصاد خود را حل کنیم بعد اگر تحریم نبودیم و مشکلاتی وجود نداشت در صحنه بین‌الملل وارد شویم اما امام می‌گوید مسئولان ما بدانند انقلاب ما محدود به ایران نیست.

بازرگان می‌گفت حرف ما این بود که اول ایران بعد از آن اسلام اما امام می‌گفت اول اسلام و بعد از آن ایران و البته تنها کسی هم که ایران را نجات داد همان امامی بود که می‌گفت اول اسلام. در آرمان‌های بازرگان سقوط شاه وجود نداشت. اینان به امام پیغام دادند که شعار مرگ بر آمریکا افراطی است و اصلا عملی نیست و باید سلطنت و شاه باشد و در کنار آن نظام پارلمانی نیز وجود داشته باشد اما امام در جواب گفت نه شاه و نه سلطنت نباید بمانند.

مسئولین همیشه در این خطر هستند که به خاطر منافع شخصی هزینه جهانی مبارزه با ظلم را انجام ندهند،‌

امام می‌فرمایند مسئولان ما بدانند انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب جهان اسلام است و اگر لحظه ای مسئولین را مسائل مادی منحرف کند خطر بزرگ و خیانتی سهمگین در پی خواهد داشت.

اگر مسئولین به خاطر تحریم بگویند کاری به مسائل جهانی و مبارزه در آن نداریم خیانتی بزرگ است. ما باید با وجود مشکلات اقتصادی در سطح جهان مبارزه کنیم.

آمریکا تا نابودی کامل ما عقب نمی‌نشیند

هنوز برخی مسئولان به این سخن امام باور پیدا نکرده‌اند که آمریکا تا ما را کاملا نابود نکند و انقلاب ما را از بین نبرد دست برنمی‌دارد. امام فرمود که آمریکا باید بداند ملت و خمینی تا نابودی کامل منافع آمریکا آنها را راحت نخواهد گذاشت و تا قطع دو دست آمریکا به مبارزه خدایی ادامه خواهد داد.

: بعضی مسئولین که می‌گویند کمبودهای اقتصادی وجود دارد و برای رفع آن باید بر روی مسئله شرف ملت قلم گرفت، بدانند اگر شرف را کنار بگذاریم شکم‌هایمان سیر نخواهد شد و آن موقع است که گرسنه واقعی خواهیم بود.

ملت ما نشان داده است که برای شرف خود کمبودها را تحمل می‌کند

بعضی به زندگی راحت به جای زندگی آبرومندانه معتقدند اما امام می‌گوید ما هر چه ضربه می‌خوریم از این فکر است که تصور می‌کنند همه چیز دست غرب است. فکر آقایی آمریکا ما را نابود می‌کند و نه خود آمریکا و اینکه می‌گویند آب خوردن ما هم دست آمریکا است ما را نابود می‌کند.

انقلاب اسلامی مفهوم جدید قدرت را در سطح جهان اعمال کرد، گفت:‌ در ابتدای انقلاب هیچ قدرتی با ما همراه نبود و انقلاب اسلامی بین دو قطب جهانی و علیه آن دو قطب تشکیل شد و امروز خود به یک بلوک قدرت تبدیل شده است. قدرت نرم‌افزاری بعد از انقلاب ما در سطح جهان مطرح شد.

غرب با تقسیم‌بندی ملت‌ها به توسعه یافته و عقب‌افتاده هویت ملت‌ها را تعیین کرد، گفت: وقتی کسی می‌گوید آب خوردن ما هم دست آنان است یعنی هر آنچه آنان درباره ما می‌گویند را پذیرفته است. وقتی غرب چنین تقسیم بندی می‌کند اولین نتیجه‌ای که به دست می‌آید این است که آنان که توسعه یافته‌اند می‌توانند در کار ما دخالت کنند.

گفتمان توسعه یعنی مشروع کردن مداخلات صاحبان قدرت، ثروت و استعمارگران برای قالب ریزی مجدد در کشورها بر اساس هنجارها و منافع نظام سرمایه‌داری است. برخی می‌گویند یکی دیگر از آثار این تقسیم‌بندی‌ها توجیه نابرابری است.

آنچه که این نوع نگاه را بر هم زد و مقابل آن ایستاد امام و انقلاب اسلامی ما بود که تعبیر مستکبر و مستضعف را به کار برد.

وظیفه دانشگا‌های ما این است که جهان امروز را با دید واقع‌بینانه تحلیل کنند و کاملا ایدئولوژیک برای آن برنامه بچینند. یعنی در تحلیل رئالیست باشند و برای ترسیم جهان فردا ایدئالیست. 
:: مرتبط با: جنگ نرم و قلم و نظامی و..... , موارد دیگر ,
:: برچسب‌ها: استاد ازغدی پور , مشکل آب , تحریم , آقایی آمریکا , مذاکرات هسته ای , امام خمینی ره ,
ن : مهدی منتظری
ت : 23 خرداد 94
ارسال به لینکدین   افسران   ارسال به گوگل پلاس  
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
موضوعات
کلیپ ها
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
روی عکس ها کلیک کنید